Ekonomiści mówią o „raz na tysiąclecie zmian“ w historii walutowej

Wiodący ekonomiści sugerują, że świat zmierza w kierunku morskich zmian w sposobie, w jaki ludzie używają pieniędzy – i uważają, że dni gotówki są policzone jako cyfrowe formy krawędzi pieniądza w kierunku głównego nurtu.

Oraz były urzędnik Banku Centralnego Japonii

Per the Japan Times, Masashi Nakajima, profesor ekonomii i administracji biznesowej na Uniwersytecie Reitaku w prefekturze Chiba, oraz były urzędnik Banku Centralnego Japonii (BoJ), stwierdził,

„Jesteśmy świadkami raz na tysiąc lat zmiany w historii walut po długim okresie używania banknotów walutowych po pierwszym wprowadzeniu ich w Chinach około 1000 lat temu“.

Podczas gdy jedenastowieczni chińscy myśliciele ekonomiczni być może jako pierwsi rozwinęli prekursora nowoczesnych banknotów, Nakajima i inni tacy jak on wydają się myśleć, że to być może współczesni antecedenci Państwa Środka handlują papierowym pieniądzem ciosem śmierci.

Cyfrowy projekt rządu w zakresie juana znajduje się w końcowej fazie testów, a Pekin wydaje się być nieugięty, że chce, by żeton pojawił się na długo przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które rozpoczną się na początku lutego 2022 roku.

A Chiny pozostają także środkiem ciężkości dla świata Crypto Genius. Mimo represji państwowych we wrześniu 2017 r., jedne z największych na świecie giełd kryptograficznych nadal pozostają w rękach Chińczyków, podczas gdy wielu górników bitcoin (BTC) i altcoinów nadal ma siedzibę w kraju. BTC i posiadanie altcoinów również pozostaje na wysokim poziomie w Chinach.

Ten sam środek przekazu cytuje Hiromi Yamaoka, były urzędnik wyższego szczebla odpowiedzialny za systemy płatności i rozliczeń w BoJ, jak mówi,

„Chiny skłaniają się ku pieniądzom cyfrowym (na całym świecie)“. Dokonały tego w zaskakującym tempie, ponieważ banki centralne mają tendencję do zajmowania ostrożnego stanowiska [w sprawie nowych systemów]“.

W międzyczasie Nakajima powiedział

W międzyczasie Nakajima powiedział, że „postęp technologiczny, w tym łańcuch blokowy mający na celu przeciwdziałanie atakom cybernetycznym i fałszerstwom“, „w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji“ cyfrowych walut, „podczas gdy ludzie mogą teraz używać cyfrowych walut w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem swoich smartfonów“.

Komentarze japońskich ekspertów pojawiają się zaledwie kilka tygodni po tym, jak powiedział Niall Ferguson, szkocki historyk ekonomiczny, autor i starszy stypendysta rodziny Milbank w Instytucie Hoovera Uniwersytetu Stanforda,

„Żyjemy w rewolucji monetarnej tak wieloaspektowej, że niewielu z nas rozumie jej pełny zakres.“

Ferguson dodał, że rewolucja została zażegnana przez pandemię koronaawirusów, która, jak powiedział, „przyspieszyła nasz postęp w kierunku bardziej cyfrowego słowa“ i „znacznie zwiększyła nasze narażenie na nadzór finansowy, jak również oszustwa finansowe“.

Ferguson wypowiedział się również na temat BTC,

„Zamiast tworzyć chińskie cyfrowe dolary, rodząca się administracja Joe Bidena powinna uznać zalety integracji bitcoinu z systemem finansowym Stanów Zjednoczonych.“